Část z mé povídkové tvorby naleznete níže. Většina textů byla původně publikována buď v časopisech, nebo knižních antologiích. Vybrané příběhy jsou k dispozici v PDF souboru.

Jen prach.jpg

Hluboko ve vesmíru existuje neobyčejné místo opředené tajemstvím – Chřtán. Opuštěná kolonie, kterou před sedmdesáti lety postihla nevysvětlená katastrofa a zanechala za sebou spoušť. Od té doby je osada dějištěm prazvláštních jevů, které převrací známou realitu naruby. Když na povrchu planety přistane pašeračka Anna, dostane se do víru událostí, v nichž hraje důležitější roli, než by sama chtěla.

Chřtán

Skrze dráty

Nathan není zrovna vzorovým zaměstnancem. Jako druhořadý technik na kosmické lodi Orion nejeví valný zájem o kariéru ani o peníze. Vesmírné lety si většinou odbude v rauši, aby následně ušetřený plat znovu vrazil do drog. Jenže když Orion neplánovaně vyskočí z hyperprostoru uprostřed prázdnoty vesmíru, musí Nathan velmi rychle přehodnotit své priority. Posádka je konfrontována s nebezpečnou silou, která pohlcuje celou loď. Z nejpodřadnějšího člena posádky se nečekaně stává důležitá figura. Vyšlo v časopise XB-1.

CHRTAN-final.jpg
SKRZE-DRATY-final.jpg

Dech Mrzáčka

Být sluhou mocného hraběte není žádný med, zvlášť když jste havran a vaším pánem je zlotřilý černokněžník. Mrzáček by mohl vyprávět. Jeho život se neobejde bez každodenního strachu a trestání, ale má veliký sen: že jednoho dne získá svobodu. Jak se ale obyčejný havran mohl postavit mnohem mocnějšímu nepříteli?

Vyšlo v časopise Pevnost.

JEN-PRACH-final.jpg

Mistr

Praha v blízké budoucnosti není příjemným místem k životu. Vláda se dostala pod hamižné korporace, které proměnily město v přetechnizované bludiště neonových světel. Ulice jsou plné drog a nebezpečných technologií. V tomto marasmu žije i mladá hackerka Sunni. Když se jí jednoho dne podaří nabourat střeženou pobočku významného konglomerátu, začne se o ní zajímat nejen vládní systém, ale i fanatická skupina Ocelových Jizev. Jízda napříč futuristickou Prahou může začít.

MISTR-OBAL-final-web.jpg

Vypráví o mladém spisovateli, který je konfrontován nebezpečnou silou temného rukopisu. V něm hlavní roli ztvárňuje „džentlmen“ ve fialovém obleku, jenž si nechá říkat Žhář. Rád si hraje se zapalovačem a lidskou hrůzou. Dokáže hrdina odolat zvrhlým hrátkám Žháře? Hororová povídka, která zaujímá v mé tvorbě důležité místo, protože šlo o první příběh, který mi oficiálně vyšel tiskem.

Jen prach

DECH_MRZACKA-final.jpg

Ilustrace k povídce Jen prach: Jan Štěpánek